Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. mája 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Slovensko podporuje prechod k zelenému hospodárstvu

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák povedie delegáciu na Konferencii OSN o trvalo udržateľnom rozvoji Rio+20 vbrazílskom Rio de Janeiro koncom júna. Dnes to schválila vláda. Slovensko okrem iného na konferencii podporí prechod k zelenému hospodárstvu, ktoré bude vo väčšej miere rešpektovať limity životného prostredia zavádzaním nových ekonomických nástrojov a ktoré povedie k eliminácii chudoby a podporí rast konkurencieschopnosti a zamestnanosti.

Účastníci podujatia sa budú venovať siedmim kritickým otázkam, medzi ktoré patrí tvorba pracovných miest, trvalo udržateľná energetika, udržateľný rozvoj miest, potravinová a energetická bezpečnosť, voda (sladkovodné zdroje, pitná voda, sanitácia), udržateľné využívanie prírodných zdrojov z oceánov, prírodné katastrofy. Na konferencii sa očakáva začiatok nevyhnutného zrýchleného a hlbšieho celosvetového prechodu spoločnosti na zelené hospodárstvo – hospodárstvo generujúce rast, vytvárajúce pracovné miesta a odstraňujúce chudobu prostredníctvom investícií do prírodného kapitálu a jeho ochrany. Zároveň je ambíciou konferencie odštartovať potrebnú reformu medzinárodného environmentálneho riadenia trvalo udržateľného rozvoja.

Naša delegácia pôjde do Ria stým, že Slovensko sa stotožňuje s úsilím posilniť inštitucionálny rámec pre trvalo udržateľný rozvoj a medzinárodné environmentálne riadenie. Podporujeme aj zámer vytvorenia agentúry OSN pre životné prostredie, a to transformáciou doterajšieho Programu OSN pre životné prostredie s posilneným mandátom na základe stabilného a predvídateľného financovania a s rovnakým postavením, ako majú iné odborné organizácie systému OSN.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.