Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Slovensko má potenciál pre rozvoj elektromobility

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 23.1.2012

Na Slovensku máme podľa Juraja Miškova relatívne lacnú elektrinu. Aj preto má Slovensko podľa ministra hospodárstva mimoriadny potenciál na rozvoj e-mobility. (viac informácií)

Štát by mal podľa šéfa parlamentného výboru pre hospodárstvo Stanislava Janiša začať ľudí pripravovať na obdobie, kedy ceny energií na globálnych trhoch opäť porastú. (viac informácií)

Utorok – 24.1.2012

Úrad jadrového dozoru SR v pondelok (23.1.) zorganizoval verejné stretnutie k výsledkom záťažových testov slovenských atómových elektrární. Prítomných ubezpečil o ich bezpečnosti a spoľahlivosti. (viac informácií)

Podľa Mikuláša Dzurindu boli sankcie voči Iránu nevyhnutné. Ropy je vo svete dosť. Predstava, že by sa atómová zbraň dostala do rúk extrémistických skupín, je podľa slovenského ministra zahraničných vecí neprijateľná. (viac informácií)

Streda – 25.1.2012

Slovensku hrozia od EÚ pre energetické zákony sankcie. Parlamentné výbory totiž nepodporili pred druhým čítaním novely energetických zákonov, vďaka ktorým sa má do slovenskej legislatívy implementovať tretí energetický liberalizačný balíček. Hrozí tak, že poslanci novely zákonov pred predčasnými marcovými parlamentnými voľbami neschvália. (viac informácií)

Na Slovensku neexistuje tradícia spojenia architektúry a energetických stavieb. O dôležitosti takejto synergie hovorí nová publikácia, ktorá sa zameriava na progresívne formy výroby energie na báze zemného plynu. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.