Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tankovanie paliva-Flickr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Nico Kaiser (licencia Creative Commons)
5. mája 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Slovensko má 15. najdrahší benzín s daňou v EÚ

„Na Slovensku čerpali motoristi 15. najdrahšiu motorovú naftu s daňou v rámci Európy, a to za 1,358 eura/l,“ informoval internetový portál benzin.sk.

Najdrahší benzín s daňou v EÚ mali v Grécku, kde motoristi v priemere zaplatili 1,716 eura/l. Najlacnejší benzín s daňou v EÚ bol v Bulharsku, kde zaň v priemere zaplatili 1,211 eura/l.

Najdrahšiu naftu s daňou v EÚ zaznamenali vo Veľkej Británii, kde spotrebitelia v priemere zaplatili za liter 1,603 eura. Nafta mala najnižšiu cenu s daňou v EÚ v Luxembursku, kde za ňu v priemere platili 1,194 eura/l.

„Benzín mali v Poľsku lacnejší o 0,150 eura na liter a naftu lacnejšiu o 0,075 eura na liter. „V Rakúsku stál benzín o 0,054 eura menej na liter ako u nás, nafta menej o 0,004 eura.“ V Čechách bol benzín rovnako drahý ako v SR a naftu mali drahšiu o 0,074 eura. „V Maďarsku tankovali o 0,001 eura drahší benzín ako u nás a naftu mali drahšiu o 0,066 eura.“

TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.