Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro centy - mince
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Nico Kaiser (licencia Creative Commons)
1. júna 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Slovensko dodatočne zdaní regulované subjekty

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 28.5.2012

Podľa ministerstva hospodárstva je projekt ropovodu Bratislava-Schwechat Pipeline stále aktuálny. (viac informácií)

Alternatívny dodávateľ RWE Gas Slovensko získal za jeden rok desaťtisíce zákazníkov v segmente domácností. Na slovenskom trhu so zemným plynom je tak najväčším konkurentom tradičného dodávateľa. (viac informácií)

Streda – 30.5.2012

Bratislavská teplárenská plánuje modernizáciu čerpadiel. (viac informácií)

Na podporu ukončenia prevádzky jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice chceme od Európskej komisie získať aspoň 300 miliónov eur, vyhlásil šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák po utorkovom rokovaní európskych ministrov zahraničných vecí v Bruseli. Komisia je však ochotná podporiť odstavenie len sumou 115 mil. eur. (viac informácií)

Slovenská vláda uvalí na firmy v regulovaných sektoroch energetiky, telekomunikácií a poštových služieb osobitnú daň 4,2 % z ročného zisku. Daň bude platiť v tomto a budúcom roku a jej účelom je posilniť príjmy štátneho rozpočtu a ozdraviť tak verejné financie, povedal premiér Robert Fico. (viac informácií)

Štvrtok – 31.5.2012

Tripartita odporučila implementáciu tretieho energetického balíčka. (viac informácií)

Piatok – 1.6.2012

Slovensko má už viac ako dva roky povinnosť implementovať do vlastnej legislatívy únijné nariadenia o liberalizácii trhu s elektrinou, plynom, zlepšení práv spotrebiteľa či posilnení právomoci a nezávislosti regulačných orgánov. Tieto zmeny tretieho energetického balíčka obsahuje nový zákon o energetike, ktorý včera s pripomienkou schválili vládni ministri. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.