Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn trasa dovoz polsko rusko odskodné plynovod gettyimages
Foto: ilustračné, GettyImages
10. novembra 2021 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Slovensko bez plynu neostane, začali pritekať obvyklé množstvá z Ruska

Spoločnosť Eustream informovala, že v stredu 10. novembra začali z Ruska cez Ukrajinu pritekať obvyklé množstvá zemného plynu.

Cez plynovod vo Veľkých Kapušanoch sa prepravilo vyše 94 miliónov kubických plynu, čo je najviac v tomto roku.

Pokles začiatkom novembra

Počas prvých dnoch novembrových dní klesla preprava plynu na úroveň pod 50 miliónov metrov kubických plynu za deň, ďalšie dni sa vrátila už na štandardných 75 miliónov kubíkov plynu.

Plyn dodáva ruská spoločnosť Gazprom. Od začiatku roka vyprodukovala 422,6 miliardy kubických metrov zemného plynu. V porovnaní s minulým rokom to predstavuje nárast o 15,8 %.

Dodávky plynu do iných krajín

Gazprom mimo územia bývalých sovietských republík od začiatku roka dodal 158,8 miliardy kubických metrov plynu. Vývoz medziročne zvýšil o 10,4 %.

Dodávky plynu sa najviac zväčšili do Rumunska a to až o 272,2 %. Viac plynu potrebuje aj Nemecko, kde sa dodávky zdvihli o 23,4 %, v Taliansku o 15,4 %, v Turecku o 110,4 %, v Srbsku o 101,7 %.

Na bulharský trh sa dodáva viac o 51,9 %, na poľský o 9,5 %, na grécky o 16,3 % a na fínsky o 13,6 %. Dodávky plynu rastú aj do Číny.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.