Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. decembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Slovenskí priekopníci vo vŕtaní dobývajú Blízky východ

Nová pobočka GA Drilling v Masdar City bude slúžiť ako permanentná základňa pre krajiny Blízkeho východu a umožní rozšíriť povedomie o novej prelomovej technológii dostupnej pre celý región. Podľa Igora Kočiša, riaditeľa spoločnosti, poskytuje inkubátor v Masdar City ideálne podmienky pre úspešný transfer vedeckého know-how ku funkčným aplikáciám. „Masdar City je všeobecne vnímaný ako križovatka výskumných aktivít a priťahuje najmä inovatívne spoločnosti ako sme aj my. Aplikácie, založené na pôsobení elektrickej plazmy, skrývajú v sebe obrovský potenciál a otvárajú kompletne nové možnosti pre našich partnerov. V spolupráci s nimi máme záujem o vývoj a modifikáciu našich riešení, umožňujúcich hospodárnejšie a stabilnejšie operácie pri ťažbe ropy a zemného plynu”, hovorí Igor Kočiš.

Dlhodobou ambíciou GA Drilling však naďalej zostáva vývoj vrtného zariadenia pre dobývanie geotermálnej energie. Obnoviteľné zdroje energie naberajú na dôležitosti na Blízkom východe práve teraz, o čom svedčia aktivity novozaložených výskumných inštitúcii v regióne – Masdar Institute, KAUST či IRENA.

V novembri GA Drilling, ako vôbec prvá slovenská spoločnosť, dostala možnosť prezentovať na najvýznamnejšej petrolejárskej konferencii v regióne – ADIPEC 2015. Spoločnosť priniesla predstavenie bezkontaktnej plazmovej technológie pre frézovanie, ktorá môže byť využívaná pri zasahovaní do poškodených ťažobných vrtov. Práve v tomto regióne je množstvo ťažobnej infraštruktúry staršej ako 30 rokov, pre GA Drilling sa tak otvára príležitosť pre kompletnú reparáciu a odstránenie poškodených štruktúr. Plazmová technológia dokáže niekoľkonásobne zrýchliť tieto operácie, čo v konečnom dôsledku odbremení operátorov od nákladnej údržby neproduktívnych vrtov. Nosnou témou ADIPEC 2015 bola akcelerácia vývoja inovácii a zabezpečenie udržateľného rozvoja pri nízkych cenách ropy na svetových trhoch.

Zdroj: GA Drilling

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.