Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2014 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Slovenskí europoslanci vidia pre novú EK viaceré energetické priority

„Musíme sa tiež zamyslieť nad efektivitou enormnej finančnej podpory pre alternatívne energetické zdroje a tiež prehodnotiť investície do existujúcich stagnujúcich projektov,“ uviedla pre TASR Monika Flašíková Beňová (Smer-SD). Zdôraznila, že únia by mala obnoviť konštruktívny dialóg s Ruskou federáciou. „Bez neho to bude pre celú EÚ veľmi problematické,“ poznamenala.

Za diverzifikáciu dodávok surovín je aj Jana Žitňanská (NOVA). Chcela by, „aby žiadna časť EÚ nebola rukojemníkom z dôvodu totálnej závislosti od Ruska“. Pozdáva sa jej aj niekdajšia myšlienka súčasného predsedu Európskej rady Donalda Tuska, aby sa v EÚ vytvorila energetická únia. „Jej primárnou úlohou by bolo pracovať na posilnení energetickej bezpečnosti EÚ,“ doplnila Žitňanská.

Podľa Branislava Škripeka (OĽaNO) sa nová EK musí zamerať na zvýšenie produkcie energie z vlastných zdrojov. „Podporujem využívanie obnoviteľných zdrojov, ale najmä zvyšovanie energetickej efektívnosti, ktorá odstraňuje plytvanie energiami. Z medzinárno-politického pohľadu sme odkázaní na prísnu diverzifikáciu,“ uviedol Škripek.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.