Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
COVID 19: Operácia Spoločná zodpovednosť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
4. novembra 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenskí energetici evidujú po celoštátnom testovaní na COVID-19 pozitívnych zamestnancov

Distribučné firmy zhodne tvrdia, že dodávky elektriny nie sú v žiadnom prípade ohrozené.

Dokopy bolo na ochorenie COVID-19 pozitívne testovaných 13 zamestnancov, čo predstavuje 0,6 % z celkového počtu zamestnancov. Vzhľadom na nízky počet pozitívne testovaných, ako aj doterajšiu prípravu, vytvorenie redundantných pracovísk a tímov, môžeme ubezpečiť, že distribúcia energie nie je nijako ohrozená,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Západoslovenskej energetiky Michaela Dobošová.

Podobné výsledky s celoštátnymi

Stredoslovenská distribučná (SSD) počas víkendového testovania medzi svojimi zamestnancami zaevidovala výsledky korešpondujúce s tými celoštátnymi.

Distribúciu elektrickej energie na strednom Slovensku zabezpečujeme v súčasnosti v plnej miere. Pandémia naše činnosti zatiaľ neovplyvňuje v zásadnej miere,“ dodal pre agentúru SITA hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Ku koncu minulého roka zamestnávala spoločnosť viac ako 1 300 pracovníkov.

Pozitívni aj v karanténe

Počet pozitívne testovaných zamestnancov Východoslovenskej distribučnej (VSD) na ochorenie COVID-19 taktiež kopíruje výsledky z celoplošného testovania.

Momentálne tvoria zamestnanci, ktorí musia zostať v izolácii pre pozitívny výsledok testu len 1,5 %. Nariadenú karanténu má ďalších približne 1,8 % zamestnancov pre pozitívne testovaného rodinného príslušníka v spoločnej domácnosti. Výsledky testovania teda nemajú vplyv na chod našej spoločnosti ako prevádzkovateľa kritickej infraštruktúry a nemuseli sme prejsť ani do stavu akútnej núdze,“ konštatovala pre agentúru SITA hovorkyňa VSD Andrea Danihelová. Východoslovenská distribučná zamestnáva viac ako tisícku zamestnancov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.