Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Slovenské komunitné nadácie podporia projetky pomáhajúce deťom

Asociácia komunitných nadácií Slovenska (AKNS) v spolupráci s RWE Gas Slovensko otvorila celoslovenský grantový program Na pomoc deťom. V programe bude na projekty neziskových organizácií prerozdelená celková suma 17.975 EUR.

Poslaním programu Na pomoc deťom je podporiť zdravie, zmierňovanie následkov rôznych ťažkých chorôb a podpora zdravého životného štýlu detí a mládeže. Program Na pomoc deťom budú administrovať tri členské organizácie AKNS: Komunitná nadácia Bardejov pre východoslovenský región, Komunitná nadácia Bratislava pre západodoslovenský región a Komunitná nadácia Zdravé mesto Banská Bystrica pre stredoslovenský región. V týchto regiónoch rozdelí každá nadácia takmer 6.000 EUR.

Program je otvorený pre registrované neziskové organizácie na Slovensku. O granty od 500 do 2.500 EUR sa môžu uchádzať organizácie, ktoré pôsobia v oblasti práce s deťmi a mládežou a v oblasti pomoci a starostlivosti o ťažko choré, prípadne zdravotne postihnuté deti a mládež. Žiadatelia môžu svoje projekty zasielať na adresu príslušnej komunitnej nadácie do 21. decembra 2011.

„Slovenské komunitné nadácie pracujú na miestnej úrovni, poznajú potreby obyvateľov svojich miest a regiónov a majú už dlhoročné skúsenosti s finančnou podporou ich iniciatív“, informuje Jozef Jarina, prezident AKNS a riaditeľ Komunitnej nadácie Bardejov. „Podpora zdravia a zdravého životného štýlu detí a mládeže, ako aj uľahčovanie následkov a dopadov chorôb u týchto vekových skupín sú dôležitou súčasťou programového portfólia členov AKNS. Sme radi, že sa nám podarilo získať pre túto oblasť nového partnera.“

„Rozhodli sme sa pomôcť tam, kde je to potrebné. Chceme podporiť organizácie, ktoré pomáhajú ťažko chorým deťom a ich rodinám  či už odborne alebo ľudsky,“ dodáva konateľ spoločnosti RWE Gas Slovensko Miroslav Kulla.

Všetky informácie o programe sú uverejnené na www.knbj.sk – Komunitná nadácia Bardejov, www.knzm.sk – Komunitná nadácia zdravé mesto, Banská Bystrica, www.knb.sk – Komunitná nadácia Bratislava. Viac informácií pre média poskytuje Ing. Jozef Jarina, správca a riaditeľ Komunitnej nadácie Bardejov na emailovej adrese knbj@bardejov.sk a na 0907-972-763.

Asociácia komunitných nadácií Slovenska (AKNS) vznikla vo februári 2003 a v súčasnosti združuje osem komunitných nadácií na Slovensku. Poslaním AKNS je najmä reprezentovať komunitné nadácie a obhajovať ich záujmy, fungovať ako partner pri komunikácii s nadnárodnými darcami, nadáciami, vládou ako aj inými mimovládnymi organizáciami a vytvárať platformu na ich vzájomnú spoluprácu. Prioritou činnosti AKNS je osveta o filantropii a podpora rozvoja komunitnej filantropie. AKNS sa snaží budovať dôveru a dlhodobé partnerstvá s darcami. Pracuje s korporatívnymi darcami a spája ich s komunitou. Venuje sa poradenstvu a podpore miestnych neziskových organizácií pri identifikácii a riešení miestnych potrieb v ich komunitách.

RWE Gas Slovensko je najväčším konkurenčným dodávateľom zemného plynu. Objem predaja na rok 2011 spoločnosť zvýšila o 30%.  Z pohľadu uzatvorených kontraktov na tento rok v súčasnosti dosahuje 18-percentný celkový trhový podiel. Má už viac ako 8 000 zákazníkov z radov firiem a organizácií a desaťtisíce zákazníkov v segmente domácností. RWE Gas Slovensko je moderná spoločnosť so silným zázemím. Na slovenský trh priniesla stabilitu a skúsenosti silného partnera. Je súčasťou koncernu RWE, ktorý patrí medzi päť najväčších energetických skupín v Európe. Spolupráca na grantovom programe Na pomoc deťom je jej prvou aktivitou v oblasti spoločenskej zodpovednosti.

Zdroj: RWE Gas Slovensko

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.