Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Slovenské inštitúcie pomôžu Srbsku pri vstupe do EÚ

BRATISLAVA 11. augusta (SITA) – Slovenské subjekty zvíťazili vo výberovom konaní pre realizáciu partnerského projektu Budovanie kapacít pre energetickú agentúru v Srbsku, financovaného z predvstupových fondov Európskej únie. Ako informovalo Ministerstvo zahraničných vecí SR, projekt budú realizovať Úrad na reguláciu sieťových odvetví Slovenskej republiky a Regionálna rozvojová agentúra Senec-Pezinok. Cieľom projektu je zlepšenie administratívnych kapacít, ľudských zdrojov a manažérskych zručností pre implementáciu acquis Európskej únie srbským partnerom – Energetickou agentúrou Srbskej republiky.

Trvanie implementácie je stanovené na 18 mesiacov a objem finančných prostriedkov predstavuje 1,5 mil. eur. Kontrakt s pracovným plánom by mal byť podpísaný najneskôr do 3 až 4 mesiacov. „Rozširovanie Európskej únie o krajiny Západného Balkánu patrí medzi dlhodobé zahraničnopolitické priority Slovenskej republiky. Získanie tohto projektu v energetickej oblasti je veľkým úspechom, ktorý umožní prehĺbiť vzájomnú spoluprácu so Srbskom. Zároveň je ocenením potenciálu, ktorým Slovensko disponuje v oblasti odovzdávania skúseností z prijímania acquis,“ komentovalo ministerstvo zahraničných vecí.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.