Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miskov (sita)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Minister hospodárstva a výstavby Juraj Miškov. Foto: (c) SITA.
29. septembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenské firmy sa možno zúčastnia projektov na Ukrajine

Slovenské spoločnosti sa možno zúčastnia na realizácii rôznych energetických projektov na Ukrajine. Naše podniky majú možnosť participovať na modernizácii ukrajinskej plynovej tranzitnej sústavy, či na výstavbe a rekonštrukcii veľkých a malých vodných elektrární. Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR (MH), slovenské spoločnosti STM Power, STM Energy, A. En Slovensko a Energo Aqua kvôli týmto príležitostiam odchádzajú spolu s ministrom hospodárstva Jurajom Miškovom na zasadnutie ukrajinsko-slovenskej zmiešanej komisie.

„Slovenské firmy budú paralelne s rokovaním komisie rokovať s predstaviteľmi ukrajinských spoločností Ukrhydroenergo, Turboatom, Ukrtransgaz a Ukželeznica,“ dodal rezort hospodárstva. O energetickej spolupráci budú hovoriť aj experti zmiešanej komisie. „Tí prediskutujú rozvoj vzájomne výhodnej spolupráce v oblasti prepravy ľahkých druhov ropy s využitím ukrajinského a slovenského systému prepravy ropy. Budú hľadať všetky možnosti využívania spätného toku plynu na ukrajinsko-slovenskej hranici, ako aj perspektívy využívania podzemných zásobníkov plynu na území Ukrajiny pre tranzitných zákazníkov,“ spresnilo slovenské ministerstvo hospodárstva.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.