Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ses tlmace.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.ses.sk
28. júla 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Slovenské energetické strojárne Tlmače prehlbujú stratu, v roku 2019 ju prehĺbili na takmer 9,6 mil. eur

Podnik pritom vlani dosiahol tržby z hlavnej činnosti vo výške takmer 42,1 mil. eur, v roku 2018 to bolo 68,5 mil. eur.

Ako sa ďalej uvádza vo výročnej správe firmy, v aktuálnej situácii je vystavená viacerým rizikám, ku ktorým okrem iného zaraďuje expanziu ázijských dodávateľov vo výrobe a v inžinieringu, nedostatočnú sieť obchodných zastúpení v zahraničí, veľkosť domáceho trhu ale aj riziko zmeny právnych predpisov a riziko likvidity.

Vývoj do budúcna

Čo sa týka vývoja do budúcnosti, vedenie zvážilo viacero scenárov budúceho vývoja, v každom z nich je podľa zverejnených údajov zaistené neprežité pokračovanie spoločnosti ako zdravo fungujúceho podniku.

„V prípade konzervatívnych variant očakáva podnik v roku 2020 pokles tržieb približne o 34 % oproti roku 2019, EBITDA však na úrovni roku 2019. Nasledujúce roky firma neočakáva zhoršenie celkových tržieb a EBITDA oproti roku 2019, naopak od nasledujúceho obdobia by už prijaté reorganizačné opatrenia mali prispieť k vygenerovaniu pozitívnych výsledkov,“ píše sa vo výročnej správe.

Prepúšťanie zamestnancov

Spoločnosť pritom vo väčšine variant reorganizačných opatrení pracuje s rôznou úrovňou poklesu počtu zamestnancov a v máji 2020 ohlásila plánované hromadné prepúšťanie. Podľa výročnej správy bol priemerný počet zamestnancov podniku v uplynulom roku 533, kým rok predtým 553.

Slovenské energetické strojárne, a. s. patria medzi významných dodávateľov kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne. Spoločnosť vyrába a dodáva parné kotly na spaľovanie uhlia, oleja, plynu, biomasy a odpadu.

Okrem Slovenska a Českej republike, pôsobí aj v Srbsku, na Kube, v Turecku, na Ukrajine či v Brazílii. SES zabezpečuje komplexný systém služieb v energetike, vývoj, projektovanie, výrobu, montáž a uvedenie do prevádzky. Od marca 2017 je jej majoritným akcionárom spoločnosť EP Industries a. s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.