Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. decembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne žiadajú zverejnenie dokumentácie ku Gabčíkovu

Slovenské elektrárne dnes zainteresované strany i verejnosť informovali, že v súlade s princípmi  transparentnosti a férovosti,  požiadali Vodohospodársku výstavbu, ako aj štátne orgány a audítora o súhlas na zverejnenie kompletnej dokumentácie k vodnej elektrárni Gabčíkovo.

Žiadame tak o súhlas na zverejnenie a sprístupnenie  zmlúv (o prevádzke, odškodnení a o usporiadaní majetkovo-právnych vzťahov VEG), zápisníc zo zasadnutí zástupcov zmluvných strán, obchodnej korešpondencie, účtovnej, dokumentácie, správ audítorov a technických správ, vrátane častí, ktoré sú označené ako obchodné tajomstvo. 

Slovenské elektrárne zároveň  poskytli súhlas na sprístupnenie Zmluvy o jej prevádzke.

V tejto kauze zaznelo veľa zavádzajúcich a nepravdivých tvrdení, preto sa Slovenské elektrárne rozhodli sprístupniť  dokumenty o Gabčíkove zainteresovaným stranám.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.