Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Slovenské elektrárne začali funkčné skúšky 6-kV rozvádzačov na blokoch v Mochovciach

„Rozvádzače vysokého napätia zabezpečujú napájanie dôležitých bezpečnostných systémov prostredníctvom zberníc a sú napájané buď záložnými dieselgenerátormi, alebo 110-kV prenosovou linkou cez rezervné transformátory,“ priblížila.

Funkčné skúšky sa podľa nej vykonávajú za účelom overenia korektného fungovania všetkých ochranných funkcií skúšaného zariadenia. „Po ukončení funkčných skúšok sa 6-kV rozvádzače a zbernice oživia a odovzdajú sa do odbornej obsluhy,“ dodala.

Akciová spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčší výrobca elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa hlavným akcionárom SE stala talianska spoločnosť Enel so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.