Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SE:  počas tlačovej besedy v sídle spoločnosti na tému: Návrh zákona o zdanení tzv. nadmerného zisku pri obchodovaní s elektrinou vyrábanou jadrovým zariadením, ktorý Slovenské elektrárne považujú za likvidačný. Bratislava Zdaňovanie nadmerného zisku elektrární
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Generálny riaditeľ Slovenských elektrární Branislav Strýček. Foto: SITA/Branislav Bibel
16. februára 2022 Jadrová energia od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne vyčlenia za zastropovanú cenu 6,15 terawatthodín elektriny

Podľa memoranda, ktoré podpísal slovenský dominantný výrobca elektriny so slovenskou vládou, bude cenu silovej elektriny (tvorí zhruba 45 % koncovej ceny elektriny – poz. SITA) na úrovni 61,20 eur za megawatthodinu.

Celková hodnota podpory tak bude predstavovať približne 850 miliónov eur. Vláda zároveň týmto stiahla návrh zákona z tzv. nadmerného zisku pri obchodovaní s elektrinou vyrábanou jadrovým zariadením.

Akcionári Slovenských elektrární ponúkli mechanizmus pomoci zraniteľným skupinám obyvateľstva na roky 2023 – 2024, tak aby nebola ohrozená životaschopnosť firmy, jej schopnosť dodržať svoje záväzky voči bankám a veriteľom, a zároveň aby sme mohli pokračovať v prácach na uvedení 3. bloku jadrovej elektrárne Mochovce do prevádzky a dokončení 4. bloku. Práve tieto nové zdroje zabezpečia energiu pre Slovensko na dlhé obdobie do budúcnosti práve v čase, keď Európa čelí a bude čeliť nedostatku stabilných dodávok elektrickej energie,“ konštatuje Branislav Strýček, generálny riaditeľ Slovenských elektrární.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.