Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova energetickej spoločnosti Slovenské elektrárne (SE) v Bratislave. Bratislava, 19. január 2022.
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
29. marca 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne varujú pred online podvodníkmi, zneužívajú ich značku na vymyslené zisky z investovania

Online podvodníkov už registruje aj slovenský najväčší výrobca elektriny, spoločnosť Slovenské elektrárne. Ako informovala manažérka komunikácie a udržateľného rozvoja Slovenských elektrární Oľga Baková, podvodníci chcú od ľudí získať osobné údaje, lákajú ich na vymyslené vysoké zisky z investovania cez Slovenské elektrárne.

Spoločnosť už dostala viacero upozornení na podvodné aktivity na sociálnych sieťach, ktoré zneužívajú značku a obchodné meno Slovenských elektrární a vydávajú sa za investičné príležitosti s prísľubom vysokého zisku. Najväčší výrobca elektriny na Slovensku upozorňuje, že tieto ponuky sú nepravdivé, ich cieľom je vylákať osobné údaje.

Neexistuje žiadna investičná platforma spájaná so značkou Slovenské elektrárne, na ktorej by Slovenské elektrárne odporúčali verejnosti investovať. Na takéto príspevky alebo reklamy na sociálnych sieťach alebo v e-mailoch odporúčame nereagovať a rozhodne odporúčame neposkytovať žiadne osobné alebo platobné údaje vyžadované pre údajnú registráciu. Buďte opatrní a overujte si zdroje informácií,“ uviedla Baková. Ak sa ľudia na sociálnych sieťach stretnú s podobnými podozrivými príspevkami, spoločnosť im odporúča obrátiť sa priamo na políciu.

Slovenské elektrárne zároveň upozorňujú, že podobné podvodné aktivity sa často snažia získať dôveru používateľov tak, že sa odvolávajú na falošné svedectvá úspešných investorov. Prípadne zneužívajú aj logá známych médií, ktoré mali podvodnú investičnú príležitosť odporúčať. „V skutočnosti však takáto možnosť investovania cez Slovenské elektrárne neexistuje,“ uzavrela Baková.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.