Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. októbra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Slovenské elektrárne ukončili na treťom bloku v Mochovciach inštaláciu panelov kontroly

„Projekt inštalácie panelov systému kontroly a riadenia prebiehal niekoľko mesiacov, pričom sa postupne realizovali práce na tzv. blokovej, spoločnej a núdzovej dozorni 3. bloku,“ spresnila.

Posledným krokom bolo podľa nej dokončenie inštalácie riadiacich panelov blokovej dozorne, čiže velína budúcej elektrárne. Toto pracovisko bude slúžiť na riadenie a kontrolu všetkých systémov, komponentov a zariadení budúcej elektrárne. Ide o „mozog“ elektrárne, ktorý dokáže súčasne vyhodnocovať viac ako 35.000 signálov a predstavuje najmodernejšiu technológiu, ktorá je momentálne k dispozícii na trhu. Architektúru vyvinulo a systém dodalo konzorcium Areva-Siemens.

Už predtým boli podľa Burdovej sfinalizované zariadenia na spoločnej dozorni, ktorá bude monitorovať vybrané systémy na 3. aj 4. bloku a núdzovej dozorni, ktorá plní funkciu záložného riadiaceho pracoviska pre prípadné situácie, v ktorých by nebolo možné použiť blokovú dozorňu.

Slovenské elektrárne, a. s., sú najväčšou energetickou spoločnosťou na Slovensku, ktorá vyrába približne 82 % elektriny vyrobenej v krajine. Akcionármi spoločnosti sú talianska energetická spoločnosť Enel so 66 % a Ministerstvo hospodárstva SR s 34 %.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.