Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenské Elektrárne pozývajú na návštevu

Populárna víkendová akcia prinesie zábavu, súťaže aj poučenie o prevádzkach, ktoré vyrábajú elektrinu pre Slovensko. Od prvého ročníka v roku 2007 navštívilo Otvorené elektrárne takmer 94-tisíc ľudí. „Ročník 2015 sa bude znieť v znamení bezpečnosti, ktorá je alfou a omegou práce zamestnancov elektrární. Budeme spájať rôzne aktivity združení a organizácii z regiónov na remeselných trhoch, pri varení gastronomických špecialít, či na panelových diskusiách Občianskej informačnej komisie jadrovej elektrárne Bohunice. Našou najväčšou atrakciou však bude návšteva interaktívneho Energolandu, ktorý patrí k najlepším infocentrám v regióne, spájajúc zábavu s poznatkami pre veľkých aj a malých ,“ hovorí Michele Bologna, šéf útvaru externých vzťahov a udržateľného rozvoja Slovenských elektrární.

Jednotlivé elektrárne budú otvorené pre dospelých aj detských návštevníkov v týchto termínoch:

JE Mochovce

30. 5. Family day

Mochovce

Infocentrum@enel.com

TE Vojany

6. júna

Vojany

Mikulas.vaszily@enel.com

JE Bohunice

20. júna

Bohunice

Infoebo@enel.com

VE Liptovská Mara

27. júna

Trenčín

Veronika.cicova@enel.com

V prípade záujmu o prehliadku jadrovej elektrárne je potrebné minimálne jeden týždeň pred konaním podujatia zaslať na adresu uvedenú v tabuľke základné údaje: meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia.

Pre hostí je pripravená trasa po areáloch závodov s odborným výkladom a možnosťou vidieť napríklad strojovne, skládku uhlia, riadiacu miestnosť, rôzne technológie a čerpadlá či prehliadka hasičskej techniky.

Podujatie Otvorená elektráreň s bohatým kultúrnym programom, občerstvením a množstvom atrakcií je ideálnym tipom pre sobotný rodinný výlet. Pripravená je bicyklová show, vedomostná súťaž o energii či karaoke, ale aj vystúpenia superstaristov, detských súborov či ocenenie práce detských domovov z regiónov symbolickým šekom.   V amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach podporí spevom populárny Martin Madej  a sprievodným slovom Ludvig Bagin, pod vodnou elektrárňou L. Mara to bude moderátor Alex Štefuca z rádia Vlna.

V Jaslovských Bohuniciach prebehne aj opakujúce sa podujatie V Bohunicách pri kaštieli spojené s prezentáciou aj medzinárodných folklórnych súborov.

V blízkosti vodnej elektrárne sa predstavia miestne súbory veľkých i malých a vo Vojanoch bude spestrením súťaž vo varení gulášu, spojená s ochutnávkou a futbalový turnaj o Pohár generálneho riaditeľa.

Poznámka pre zástupcov médií:

Na vytváranie audiovizuálnych a fotografických materiálov v závodoch elektrární je potrebné zvláštne povolenie. V prípade záujmu pošlite popri vyššie uvedených údajoch aj  výrobné číslo kamery alebo fotoaparátu na uvedené adresy, prípadne na jana.burdova@enel.com.

Podujatie plne financujú Slovenské elektrárne, a.s.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.