Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne pozývajú: ENERGIA NA KOLESÁCH štartuje v Bratislave

Štart druhého ročníka Energie na kolesách, pretekov rekreačných cyklistov, bude spred novej budovy Slovenského národného divadla na Pribinovej ulici o 10.45 hod. Pre zdatných cyklistov a zostavené tímy je pripravená maratónska trať, dlhá 42 km a pre ostatných priaznivcov cyklistiky a rodiny s deťmi je skrátená 19,6 km trať. Prvých 37 kilometrov bude spoločnou hoby jazdou za sprievodným vozidlom, posledných 5 km bude organizovaných ako pretek.

Trasa vedie od budovy SND, cez Olejkársku, Landererovu, Prístavnú na Bajkalsku, Slovnaftsku a Kazaňsku ulicu, následne na Dvojkrížnu a cestu č. 572, z ktorej je možný návrat do cieľa.

Pre pokračujúcich nasledujú ZO Most pri Bratislave, cesta 510, Studené, Tomášov, Malinovo, Most pri Bratislave, cesta 572, KO Most pri Bratislave, Dvojkrížna ulica, Kazanská, Slovnaftská, UŽP, Prístavná,  Lasdererova, Olejkárska ulica a späť budova SND.

Registrovať sa možno nepretržite na www.okoloslovenska.com, sekcia energia na kolesách alebo priamo na pretekoch od 8.30 hod.

Príchod pelotónu rekreačných cyklistov je plánovaný od 12,15 hod.  Srdečne pozývame všetkých fanúšikov do cieľa  pretekov, ktorý bude pri Slovenskom národnom divadle a obchodnom centre Eurovea na Pribinovej ulici.

V  prvom ročníku Energie na kolesách odštartovalo z Gabčíkova 189 cyklistov, ako historicky prvá skupina nadšencov cyklistiky v rámci 58. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Trasa pretekov kopírovala presne trasu profesionálnych pretekov Okolo Slovenska, najmladšia pretekárka mala 10 rokov,  najstarší  pretekár 72 rokov, avšak  najmladším účastníkom pretekov bol 2 ročný chlapček, ktorý sa viezol na bicykli so svojim otcom. Celkovo bolo v roku 2014 v pelotóne Energie na kolesách 19 žien  a 170 mužov.

Podmienkou účasti v pelotóne rekreačných (hobby) cyklistov je  rok narodenia 2000, dobrý zdravotný stav. Mladší športovci sa pretekov môžu zúčastniť len  v sprievode dospelej osoby.  Účastníci môžu použiť ľubovoľné bicykle v dobrom technickom stave. Nasadená cyklistická prilba je povinná počas celých pretekov.

Akcia sa koná pod záštitou Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska (MCP OS), Slovenského zväzu cyklistiky a partnera Slovenské elektrárne, a.s.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.