Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Slovenské elektrárne postavia dve fotovoltické elektrárne

„Už čoskoro postaví v areáloch elektrární Mochovce a Vojany fotovoltické elektrárne. Budú mať inštalovaný výkon 1 megawatt (MW) a do prevádzky by mali byť spustené 16. decembra 2010,“ vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou v podnikovom periodiku Slovenská energetika. Elektráreň v Mochovciach bude zapojená do vlastnej spotreby, elektráreň vo Vojanoch do distribučnej siete.

„Ide o spoločný projekt dvoch elektrární, ktoré sme vybrali z dôvodu najvyššieho počtu slnečných dní v roku. Z hľadiska výkonu ide skôr o doplnkový zdroj, ročná výroba bude predstavovať zhruba 1000 megawatthodín (MWh),“ uviedol manažér projektov nových zdrojov Eduard Šebök.

O realizácii projektu sa začalo hovoriť v októbri minulého roka, spoločnosť však musela počkať na schválenie Úradom pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Rozhodnutie regulačný úrad vydal v auguste, s výstavbou by sa podľa plánu malo začať počas októbra.

„S prevádzkou elektrární by sme chceli začať najneskôr 16. decembra, dovtedy musíme ešte stihnúť podať žiadosť na ÚRSO o pridelenie tarify na dodávku elektriny,“ doplnil Šebök.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.