Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne odovzdali ceny Aurela Stodolu

Komisia zložená z odborníkov v oblasti energetiky posudzovala záverečné práce študentov vybranými jednotlivými vedúcimi katedier slovenských univerzít a rozhodla udeliť ceny víťazom:

  • Marek Šipoš z Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach za bakalársku prácu Meranie výbojovej aktivity v nehomogénnych poliach
  • Jozef Dudiak z Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach za diplomovú prácu Modelovanie podporných služieb v programe MODES
  • Liška Martin z Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity za dizertačnú prácu Pripojiteľnosť obnoviteľných zdrojov elektrickej energie do elektrizačnej sústavy.

Víťazi si prevzali ocenenia po skončení Národnej konferencie Týždňa vedy a techniky v SR,  zameranej na propagáciu vedy a techniky, slovenských vedcov a výsledkov ich práce, ktorej generálnym partnerom je spoločnosť Slovenské elektrárne.

Slovenské elektrárne (SE) podporujú školstvo, vedu a výskum v spolupráci so slovenskými technickými univerzitami na základe Memoranda o dlhodobej spolupráci podpísaného v septembri 2007. Projekty na podporu vzdelávania vykonávajú prostredníctvom programu Energia pre vzdelanie, ktorá je súčasťou komplexného programu spoločenskej zodpovednosti Energia pre krajinu. V rámci programu Energia pre vzdelanie Slovenské elektrárne každoročne udeľujú štipendiá päťdesiatim študentom technických smerov prvého i druhého stupňa s cieľom podporiť rast  novej generácie inžinierov a technikov pre slovenskú energetiku.

Podpora študentov technických študijných smerov vychádza zo strategickej spolupráce s poprednými odborníkmi z radov profesorov technických univerzít na Slovensku, ktorí spolu s odborníkmi a manažérmi zo Slovenských elektrární sú členmi Výboru pre spoluprácu s univerzitami, ktorý sa  zameriava na identifikáciu a realizáciu možností podpory a zatraktívnenia štúdia na technických univerzitách ako aj rozvoj ďalšieho vzdelávania súčasných zamestnancov spoločnosti Slovenské elektrárne vo forme postgraduálneho štúdia.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.