Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Richard davis 1024x576 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.seas.sk
17. júna 2024 Jadrová energia od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne obsadili pozíciu riaditeľa úseku jadrových elektrární, je ním Richard Davis

Na pozíciu riaditeľa úseku jadrových elektrární v spoločnosti Slovenské elektrárne, a.s. (SE) prichádza Richard Davis. Bude zodpovedný za bezpečnú, efektívnu a spoľahlivú prevádzku piatich prevádzkovaných reaktorových blokov.

Ako člen výkonného tímu Slovenských elektrární bude Richard Davis zodpovedný aj za ďalšie posilňovanie kultúry jadrovej bezpečnosti a rozvoj vedúcich tímov v jadrových elektrárňach, kde zabezpečí implementáciu najlepších postupov z odvetvia jadrového priemyslu,“ informoval slovenský dominantný výrobca elektriny.

Pred vymenovaním do funkcie Davis pôsobil ako poradca zástupcu riaditeľa úseku jadrových elektrární, kde bol zodpovedný za vypracovanie plánu zameraného na ďalšie zlepšenie prevádzky slovenských jadrových elektrární.

Davis má bohaté skúsenosti v jadrovej energetike a viac než 35 odpracovaných rokov v komerčných jadrových elektrárňach. Najčerstvejšie pracovné skúsenosti má zo Spojených arabských emirátov – z jadrovej elektrárne Barakah, kde pracoval na niekoľkých poradných a riadiacich pozíciách počas jej výstavby a prevádzky.

Počas svojej praxe sa zameriaval na riadenie a hodnotenie výkonnosti jadrových elektrární, zlepšovanie procesov a posilňovanie kultúry jadrovej bezpečnosti. Dohliadal na vytváranie a uplatňovanie opatrení na zlepšenie jadrových zariadení súvisiacich s hodnotením WANO (Svetová asociácia prevádzkovateľov jadrových elektrární) a INPO (Inštitút pre prevádzku jadrových elektrární).

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.