Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. decembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Slovenské elektrárne nainštalovali na treťom bloku v Mochovciach systém napájacej vody

„Systém napájacej vody sa skladá z čerpacej stanice s piatimi čerpadlami a dvoma pomocnými čerpadlami na blok, ktoré zabezpečujú vodu pre hlavný kolektor zásobujúci šesť parogenerátorov,“ vysvetlila.

Hlavný parný systém podľa nej poskytuje odvod tepla z primárneho okruhu do sekundárneho okruhu. Zbiera paru vytváranú v šiestich parogenerátoroch v spoločnom kolektore a odvádza ju do dvoch parných turbín spolu so systémom obtoku, ktorý odvádza paru do kondenzátora v prípade, že parné turbíny nie sú k dispozícii.

„Tesnostné hydraulické skúšky potrubí, komponentov a ukotvení sa vykonajú budúci rok pred realizáciou preplachov a neaktívnych skúšok,“ avizovala.

Slovenské elektrárne, a. s., sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa ich hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Ku koncu roka 2012 spoločnosť zamestnávala 5171 pracovníkov.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.