Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne hlavným partnerom Týždňa vedy a techniky

Rovnako ako po minulé ročníky prinesie Týždeň vedy a techniky množstvo atraktívnych akcií po celom Slovensku.  Dvojdňové podujatie Veda netradične, ktoré začína bezprostredne po slávnostnom otvorení Týždňa v pondelok 10. novembra 2014 si dáva za cieľ hravou formou predstaviť verejnosti problematiku výskumu, vývoja a inovácií. Viac ako 10 interaktívnych stánkov bude približovať inovácie uplatňované v najrôznejších sférach spoločnosti. Návštevníci tu uvidia napríklad 3D modelovanie ľudského mozgu, najnovšie úspechy slovenskej robotiky, špeciálne okuliare, ktoré ich prenesú do virtuálnej reality, či aplikácie, ktoré budú môcť ovládať gestami.

V rámci svojej iniciatívy Energia pre vzdelanie sa k Týždňu vedy a techniky aktívne pripájajú aj Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, ktoré sú jeho hlavným partnerom. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch,  v stredu udelí  spoločnosť ceny Aurela Stodolu za najlepšie záverečné práce študentov súvisiace s energetikou. Slovenské elektrárne zároveň v piatok na podujatí Science Talk v novom infocentre Energoland v Mochovcach udelia štipendiá pre 25 študentov rôznych vysokých škôl z celého Slovenska.

Celoštátnou súťažou bádateľských projektov žiakov základných a stredných škôl je Festival vedy a techniky, ktorý začína vo štvrtok. Cieľom podujatia, ktoré organizuje Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) je poskytnúť priestor na prezentáciu výsledkov výskumnej práce mladých ľudí, ako aj možnosť diskutovať s odborníkmi z viacerých vedeckých a technických disciplín.

Podujatie Týždeň vedy a techniky na Slovensku každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci Centrom vedecko-technických informácií SR, Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. 

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.