Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenské elektrárne a SEPS predávajú budovu

Spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. (SEPS) a Slovenské elektrárne, a.s. plánujú odpredaj nadbytočnej administratívnej budovy a priľahlých pozemkov v Bratislave. Predajom budovy a k nim patriacich pozemkov v centre Bratislavy na Miletičovej ulici chcú energetické spoločnosti zarobiť minimálne 4,5 mil. eur. Koľko to nakoniec bude, rozhodne až elektronická aukcia, prostredníctvom ktorej chcú firmy budovu predať.

Ako vyplýva zo zverejnených súťažných podkladov, okrem administratívnej budovy sú na predaj aj pozemky o rozlohe vyše 10 tisíc metrov štvorcových. Záujemcovia môžu svoje ponuky predložiť Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave do 12. februára tohto roka. Následne o dva dni sa uskutoční elektronická aukcia, ktorá bude trvať, pokiaľ budú záujemcovia zvyšovať svoju ponuku. „V aukcii víťazí najvyššia cena ponúknutá za predmetnú nehnuteľnosť,“ konštatoval prevádzkovateľ prenosovej siete.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vznikla rozdelením spoločnosti Slovenské elektrárne k 21. januáru 2002 na tri samostatné akciové spoločnosti. Spoločnosť vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska, ako aj dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Balík 100 % akcií Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy má vo svojom portfóliu Ministerstvo financií SR.

Vlastníkmi akcií Slovenských elektrární sú Fond národného majetku SR, ktorý kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.