Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnovitelné zdroje energie poukázky zelena domácnostiam
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
24. apríla 2021 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Slovenské domácnosti z projektu Zelená domácnostiam II vyčerpali 24,4 milióna eur

Prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v tomto období domácnosti využili na nákup 4 060 tepelných čerpadiel, 3 741 slnečných kolektorov, 2 386 fotovoltických panelov a 1 936 kotlov na biomasu.

Doteraz boli z projektu preplatené poukážky v hodnote viac ako 24,4 milióna eur. Celkom je na podporu inštalácií vyčlenených 37 miliónov eur,“ informovala Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).

Záujem domácností

Záujem domácností o podporu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie je stále veľký. Od začiatku roka pribudlo viac ako 4 700 nových žiadostí.

Po najbližšom termíne vydávania zašle SIEA domácnostiam približne 400 nových poukážok na tepelné čerpadlá a 300 poukážok na fotovoltické panely.

Informačný systém vydáva poukážky postupne v poradí, ako boli žiadosti zaregistrované v zásobníkoch.

Možnosť podávať žiadosti

Tohtoročné zásobníky pre tepelné čerpadlá a fotovoltické panely sú už naplnené. Podávať ešte možno žiadosti na slnečné kolektory a kotly na biomasu. V zásobníkoch je aktuálne zaregistrovaných 3 300 žiadostí.

V krátkom čase budú vydávané aj ďalšie poukážky na kotly na biomasu,“ dodala energetická agentúra.

Predĺženie platnosti

Pre protipandemické obmedzenia SIEA aj tento rok predĺžila platnosť vydaných poukážok z troch na päť mesiacov.

Podané žiadosti o preplatenie poukážok k nainštalovaným zariadeniam sú vybavované priebežne. Od začiatku roka SIEA preplatila viac ako 1 200 poukážok v hodnote za viac ako 2,6 milióna eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.