Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
24. apríla 2021 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Slovenské domácnosti z projektu Zelená domácnostiam II vyčerpali 24,4 milióna eur

Prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v tomto období domácnosti využili na nákup 4 060 tepelných čerpadiel, 3 741 slnečných kolektorov, 2 386 fotovoltických panelov a 1 936 kotlov na biomasu.

Doteraz boli z projektu preplatené poukážky v hodnote viac ako 24,4 milióna eur. Celkom je na podporu inštalácií vyčlenených 37 miliónov eur,“ informovala Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).

Záujem domácností

Záujem domácností o podporu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie je stále veľký. Od začiatku roka pribudlo viac ako 4 700 nových žiadostí.

Po najbližšom termíne vydávania zašle SIEA domácnostiam približne 400 nových poukážok na tepelné čerpadlá a 300 poukážok na fotovoltické panely.

Informačný systém vydáva poukážky postupne v poradí, ako boli žiadosti zaregistrované v zásobníkoch.

Možnosť podávať žiadosti

Tohtoročné zásobníky pre tepelné čerpadlá a fotovoltické panely sú už naplnené. Podávať ešte možno žiadosti na slnečné kolektory a kotly na biomasu. V zásobníkoch je aktuálne zaregistrovaných 3 300 žiadostí.

V krátkom čase budú vydávané aj ďalšie poukážky na kotly na biomasu,“ dodala energetická agentúra.

Predĺženie platnosti

Pre protipandemické obmedzenia SIEA aj tento rok predĺžila platnosť vydaných poukážok z troch na päť mesiacov.

Podané žiadosti o preplatenie poukážok k nainštalovaným zariadeniam sú vybavované priebežne. Od začiatku roka SIEA preplatila viac ako 1 200 poukážok v hodnote za viac ako 2,6 milióna eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.