Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: ilustračné, GettyImages
2. februára 2022 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Slovenské domácnosti sa dostanú k dotáciám na malé OZE čoskoro

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vydá 8. februára z projektu Zelená domácnostiam II poukážky k už zaregistrovaným žiadostiam na kotly na biomasu, fotovoltické panely a slnečné kolektory.

Na ich inštaláciu budú mať domácnosti predĺženú lehotu päť mesiacov. SIEA vydá 319 poukážok na fotovoltické panely, 77 poukážok na slnečné kolektory a približne 270 poukážok na kotly na biomasu.

Dovtedy si môžu domácnosti podané žiadosti skontrolovať a v prípade potreby upraviť. Ak zistia chybu, môžu zadané údaje po prihlásení do informačného systému zmeniť s výnimkou údajov o mieste inštalácie,“ informovala agentúra.

Ďalšie poukážky k už zaregistrovaným žiadostiam na tepelné čerpadlá SIEA vydá v najbližších týždňoch. Momentálne majú domácnosti k dispozícii poukážky na tepelné čerpadlá v hodnote viac ako dva milióny eur, informačný systém poukážky vydá automaticky, ak táto hodnota klesne pod 1,7 milióna eur.

Energetická agentúra už pripravuje tretie pokračovanie projektu Zelená domácnostiam. „Nové žiadosti o poukážky k žiadnemu zo štyroch druhov podporovaných zariadení zatiaľ nie je možné podávať. Finančné alokácie plánujeme navýšiť v prvom štvrťroku 2022 po schválení pripravovaného projektu Zelená domácnostiam III,“ konštatovala SIEA.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.