Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tepelne kotly gettyimages
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
27. februára 2020 Obnoviteľné zdroje OZEBiomasa od Energia.skSITA

Slovenské domácnosti mali znova veľký záujem o dotácie na tepelné čerpadlá

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v prvých tohtoročných kolách projektu Zelená domácnostiam II vydala pre domácnosti celkovo 1 016 poukážok na inštaláciu tepelných čerpadiel a 325 poukážok na kotly na biomasu. Ďalší záujemcovia budú môcť o príspevky na tieto malé obnoviteľné zdroje energií žiadať už v marci tohto roku.

Podobne ako vlani, aj teraz plánujeme na tepelné čerpadlá uvoľniť polovicu z tohtoročných prostriedkov. Najbližšie čerpadlové kolo vyhlásime do mesiaca. Presné termíny druhej tohtoročnej série kôl pre všetky štyri zariadenia zverejníme v krátkom čase,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická.

Momentálne agentúra pripravuje aktualizáciu informačného systému, ktorá by mala v druhom štvrťroku umožniť vytváranie zásobníka elektronických žiadostí na dlhšie časové obdobie.

Potvrdenie mailom

Pri kole určenom pre tepelné čerpadlá, rovnako ako v predchádzajúcich kolách, informačný systém automaticky rozposielal záujemcom o poukážku do e-mailových schránok správu s aktívnym potvrdzovacím linkom ihneď po vyplnení elektronického formulára žiadosti.

Aj napriek tomu, že správy boli odoslané obratom, pri žiadostiach vyplnených v prvých minútach, v ktorých domácnosti použili e-mailové adresy zriadené cez emailové služby centrum.sk, atlas.sk a pobox.sk, však došlo k ich oneskorenému doručeniu. Pri preverovaní záznamov sme zistili, že server poskytovateľa uvedených e-mailových služieb v čase riadneho odoslania mailov nebol dočasne schopný tieto e-maily prijímať,“ zdôvodnil aktualizáciu systému komunikačný manažér SIEA Stanislav Jurikovič.

Zelená domácnostiam II

Nasledujúce kolo určené pre slnečné kolektory bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 3. marca 2020, o týždeň neskôr bude kolo pre fotovoltické systémy.

Z poukážok vydaných v roku 2019 je aktuálne preplatených viac ako 5 800 v celkovej hodnote 11,4 milióna eur. Projekt Zelená domácnostiam II má prispieť predovšetkým k plneniu tých ukazovateľov Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktoré sa týkajú zvýšenia inštalovaného výkonu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. V rámci projektu budú do roku 2023 podporené inštalácie s celkovým inštalovaným výkonom 140 megawattov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.