Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Záujem slovenských domácností o dotácie na fotovoltické panely neutícha
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
7. septembra 2021 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Slovenské domácnosti majú naďalej veľký záujem o dotáciu na fotovoltické panely neutícha

Rezervovaná je tak celá suma podpory, ktorú Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) mimoriadne uvoľnila na fotovoltické inštalácie.

Žiadosti o poukážky

Žiadosti o poukážky na slnečné kolektory je možné naďalej podávať až do naplnenia zásobníka, v ktorom bola v aktuálnom období vyčlenená suma 1,5 milióna eur.

K prvým podaným žiadostiam na slnečné kolektory budú poukážky vydané už v utorok 7. septembra. Dovtedy si môžu domácnosti podané žiadosti skontrolovať a v prípade potreby upraviť. Ak zistia chybu, môžu zadané údaje po prihlásení do informačného systému zmeniť s výnimkou údajov o mieste inštalácie,“ informovala agentúra.

Vydanie prvých poukážok

K žiadostiam na fotovoltické panely budú prvé poukážky vydané v najbližších dňoch, keď klesne pod minimálny finančný limit hodnota platných vydaných poukážok, ktoré zatiaľ nie sú preplatené.

Žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu bude možné podávať od 8. septembra 2021.

Výška podpory

Nakoľko sa v zásobníkoch ešte nachádzajú žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu zaregistrované skôr, je pravdepodobné, že k novým žiadostiam budú poukážky vydané až v roku 2022,“ konštatovala energetická agentúra.

Výška podpory závisí od inštalovaného výkonu zariadenia. Maximálny príspevok na tepelné čerpadlá je 3 400 eur, pri slnečných kolektoroch je to 1 750 eur a po 1 500 eur môžu získať domácnosti na inštalácie fotovoltických panelov a kotlov na biomasu.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.