Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Slovenské domácnosti by si mali znova dať pozor na energetických podvodníkov

Slovenské domácnosti by si mali znova dať pozor na energetických podvodníkov. Ako uviedla pre agentúru SITA spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD), na ich vymedzenom území, ktoré tvorí východné Slovensko a časť Banskobystrického kraja, sa neznáme osoby snažia podvodom vylákať od domácností stovky eur.

Podvodníci navštevujú domácnosti, nedávno v Sečovciach a v obciach v okrese Humenné, a nahovárajú ich na objednanie a okamžité zaplatenie revíznej služby.

Odberateľov majú zastrašovať zavádzajúcimi informáciami o možných pokutách v prípade nevyužitia aktuálnej ponuky. „Akciová“ cena týchto osôb pri okamžitej platbe sa má pohybovať na úrovni 200 až 300 eur.

Dištancujú sa od týchto aktivít

Východoslovenskí energetici sa od takýchto aktivít dištancujú. „V prípade, že osoby vystupujú v mene spoločnosti VSD, ide o nepravdivé a zavádzajúce informácie. Tak dnes ako ani v minulosti naša spoločnosť neposkytuje revíznu správu pre domovú elektroinštaláciu. Niekoľkokrát a pri rôznych príležitostiach sme zdôraznili, že domáca elektroinštalácia je výhradne v rukách ich majiteľov, za majetkovým rozhraním VSD ako distribútora elektriny,“ uviedla distribučná spoločnosť.

Odberatelia si môžu od VSD objednať rôzne odborné služby, avšak netýkajú sa domovej elektroinštalácie. „Ak by im aj rôzne pracovné skupiny ponúkali služby, ktoré máme vo svojom portfóliu, varovným signálom je vždy podmieňovanie služby okamžitou úhradou v hotovosti, čo VSD nikdy nežiada a vyvíjanie akéhokoľvek cenového či časového nátlaku,“ zdôraznili energetici.

Ohlasovanie podvodníkov

Východoslovenskí energetici odporúčajú zákazníkom, aby od neznámych osôb požadovali preukaz zamestnanca alebo povereného spolupracujúceho partnera. „V prípade podozrenia, že sa niekto neoprávnene predstavuje v mene VSD, alebo ľudovo „elektrární“, ohláste to, prosím, čo najskôr na info@vsdas.sk. Zároveň pripomíname, že každý, kto sa s podozrením na nekalé praktiky stretol, môže takúto protispoločenskú činnosť oznámiť kompetentným úradom, napríklad polícii či Slovenskej obchodnej inšpekcii,“ dodala VSD.

Energetici aj pre zabránenie možnému nekalému konaniu zriadili svoj www.vsdeshop.sk, kde si zákazníci môžu preklikať a zvážiť ponúkané služby, takisto ich bezhotovostne priamo uhradiť.

Rovnako ponúkame napríklad možnosť samoodpočtu spotreby energií. A to jednak z časového hľadiska, aby sa odberatelia nemuseli prispôsobovať termínom odpočtov a takisto kvôli už spomínanému riziku zneužitia takejto a podobných situácií podvodníkmi,“ uzavreli východoslovenskí energetici.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.