Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2012 Jadrová energia od Energia.skTASR

Slovenská správa o záťažových testoch jadrových elektrární je už v Bruseli

Verejné zasadnutie sa konalo pod taktovkou Skupiny regulátorov pre jadrovú bezpečnosť v Európe (ENSREC).

„V tomto období končí prvá etapa, kedy boli odovzdané národné správy, a vstupuje sa do hodnotiacej fázy. Hodnotenie bude mať viacero krokov, pričom prvý začal prebiehať v momente, keď sme odovzdali národnú správu,“ povedala predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR.

Dodala, že hodnotiaci proces bude pokračovať na expertnej úrovni, keď experti vymenovaní členskými štátmi EÚ preštudujú národné správy a každý štát na základe ich otázok musí prichystať obhajobu svojej správy. Tento proces prebehne začiatkom februára v Luxemburgu a ďalším krokom budú návštevy expertov priamo v teréne, kde sa zamerajú na samotné elektrárne a na ich dozor. Experti následne pripravia finálnu správu o každom štáte s jadrovými elektrárňami v EÚ, vrátane susedov zo Švajčiarska a Ukrajiny, ktorí dobrovoľne podstupujú bezpečnostný proces EÚ, a po zoskupení všetkých národných správ Európska komisia do konca júna tohto roka pripraví finálnu správu o záťažových testoch v EÚ, ktorú musí predložiť na posúdenie aj Európskemu parlamentu.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.