Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Slovenská sporiteľňa sa bude podieľať na financovaní veterného parku vo Fínsku

Veterný park bude postavený v dvoch fínskych lokalitách, a to Posio – Saukkovaara a Kuusamo – Mäkiaho a jeho uvedenie do prevádzky je naplánované v októbri 2016. Pow-en patrí do podnikateľskej skupiny okolo Jozefa Brhela.

„Táto investícia predstavuje pre nášho klienta geografickú diverzifikáciu aktivít a otvorenie nového biznis segmentu. V rámci úverovej zmluvy klientovi poskytneme aj krátkodobý úver na krytie DPH počas výstavby, akreditívny rámec pre financovanie dodávateľských vzťahov a zabezpečenie pred úrokovým rizikom. Slovenská sporiteľňa ako súčasť Erste Group týmto potvrdzuje záujem podporovať svojich klientov aj pri rozširovaní ich aktivít do nových teritórií,“ povedal Vladimír Krno, riaditeľ odboru financovania nehnuteľností a projektového financovania Slovenskej sporiteľne.

Celkové projektové náklady predstavujú približne 43,4 milióna eur a úver je poskytnutý na predpokladané obdobie 12 rokov.

„Potenciál fínskeho energetického trhu je veľký a zároveň ide o vysoko konkurenčné prostredie. O to viac nás teší, že sme sa na ňom dokázali presadiť a získať pre naše plány aj dôveru financujúcej banky,“ povedal Igor Trebatický zo spoločnosti Posion Energia OY.

Veterný park vo Fínsku bude postavený s inštalovaným výkonom 23,1 MW.

TASR informovala Marta Cesnaková zo Slovenskej sporiteľne.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.