Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NOW - energia.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: energia.sk
24. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenská posádka opäť zvládla najväčšie preteky elektromobilov

Elektropreteky začínali 12. júna v Plauen (Nemecko) a končili 20. júna v St. Gallen (Švajčiarsko). Slovakia Team sa predstavil s 2. generáciou elektromobilu Nissan Leaf. Zvládli trasu približne 4000 kilometrov cez 7 krajín (Slovensko, Česká republika, Nemecko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Taliansko, Rakúsko) a navštívili viac ako 40 miest. Cestou si museli zabezpečiť nabíjanie elektromobilu, ktorý mal reálny dojazd na jedno nabitie viac ako 190 kilometrov.

Slovenská posádka oficiálne prichádza naspäť na Slovensko 24. júna 2015. Od 10:30 sa predstaví pred Primaciálnym palácom v Bratislave na podujatí Energy Day 2015, ktoré organizuje Bratislavský samosprávny kraj.

„Zvládli sme nielen osem náročných dní na rally, ale aj kráľovskú etapu z Berlína do Bernu, 1000 kilometrov za 48 hodín, štyri vysokohorské prechody vo švajčiarskych a talianskych Alpách či rýchlu jazdu na Sachsenringu“, vraví predseda OZ NOW Adrián Krajňák.

„Podujatie Wave a účasť Slovakia Teamu na ňom je jedinečný spôsob propagácie vyspelosti elektromobility na Slovensku aj v zahraničí“, komentoval podujatie Jaroslav Sýkora zo SEVA – Slovenskej asociácie pre elektromobilitu, ktorá je partnerom posádky.

Slovakia Team, ich počínanie na pretekoch ako aj ich zážitky a skúsenosti s cestovaním elektromobilom môžete sledovať prostredníctvom ich fotoblogu na facebooku (www.facebook.com/oznow).

Zdroj: OZ NOW

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.