Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Belgium EU Summit
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Olivier Matthys, Pool
31. mája 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Slovenská legislatíva v energetike prejde zmenami, popudom je legislatívny balíček EÚ

Tento legislatívny balíček predstaví Európska komisia počas roka 2021. Ide o jednu z najambicióznejších revízií energeticko-klimatickej politiky v histórii EÚ, ktorá zároveň ponúka možnosti riešenia klimatických zmien a poskytuje zásadné príležitosti na obnovu a udržateľnosť hospodárstva,“ informoval slovenský Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).

Ako uviedla Kadri Simson „Fit for 55 package“ bude obsahovať napríklad revíziu smerníc o energetickej účinnosti a energii z obnoviteľných zdrojov, posilnenie a rozšírenie systému obchodovania s emisiami, revíziu smernice o zdaňovaní energie, mechanizmus úpravy uhlíkových hraníc, vodík a dekarbonizácia trhov s plynom, návrh nariadenia o znižovaní emisií metánu či posilnenie energetickej hospodárnosti budov.

Podľa Kadri Simson členské štáty EÚ vyvinú maximálne úsilie na národnej úrovni s cieľom dosiahnuť stanovené ciele balíčka a to aj vďaka rozvoju oblastí s najväčším potenciálom energetickej efektívnosti počnúc budovami, dopravou a priemyslom,“ konštatoval slovenský regulátor.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.