Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
solar nemecko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Wayne National (licencia Creative Commons)
11. júla 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Slovenská fotovoltika zamestnáva približne 1.700 ľudí

„Pri Košiciach sa vyrábajú FV panely, v Brezne je čisto slovenská spoločnosť vyrábajúca FV striedače, v Liptovskom Mikuláši a Púchove sa vyrábajú nosné systémy pre fotovoltiku nielen pre slovenské FV elektrárne. V Dubnici nad Váhom a Bratislave sa vyrábajú ďalšie komponenty v pobočkách zahraničných firiem, ktoré sa predávajú nielen na Slovensku, ale po celom svete,“ informoval člen výkonného výboru SAPI Pavel Šimon.

Pripomenul zároveň, že fotovoltika a obnoviteľné zdroje energie (OZE) sú súčasťou výučby na všetkých technicky zameraných univerzitách Slovenska. Špeciálne fotovoltike sa venujú Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach (TUKE), Žilinská univerzita (ŽU) v Žiline a Inštitút Aurela Stodolu v Liptovskom Mikuláši. Ostatným OZE sa venujú na STU, na Univerzite Komenského v Bratislave, na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, Technickej univerzite vo Zvolene, ako aj na TUKE a ŽU.

„V Košiciach je taktiež prevádzkované súkromné centrum pre obnoviteľné zdroje. Výskumnými aktivitami v oblasti fotovoltiky sa priamo zoberá na Slovensku niekoľko spoločností, a to v Liptovskom Mikuláši, Brezne a Košiciach,“ dodal Šimon.

Zdroj: TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.