Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: ilustračné, GettyImages
12. júla 2022 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenská elektrizačná prenosová sústava zmodernizovala cezhraničné vedenie za necelých 14 mil. eur

Vedenie je v prevádzke od roku 1969. Rekonštrukcia posilní podľa vyjadrení spoločnosti spoľahlivosť dodávok a zníži energetické straty pri prenose.

Ide o druhú fázu modernizácie cezhraničných elektrických vedení, v rámci ktorej sa menili fázové vodiče, izolátorové závesy a mosty na nosných stožiaroch. Rekonštrukcia trvala necelých deväť mesiacov a slovenský prevádzkovateľ prenosovej sústavy do nej investoval približne 13,36 mil. eur.

Vedenie V424, ktoré začína v rozvodni v Križovanoch nad Dudváhom, na slovenskej strane meria 71,42 km, obsahuje 229 stožiarov. Práce sa uskutočnili v koordinácii s českým prevádzkovateľom prenosovej sústavy ČEPS, ktorý v rovnakom čase zrekonštruoval svoju časť vedenia začínajúceho v juhomoravskej Sokolnici.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.