Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energy Slovenská elektrizačná prenosová sústava SEPS navyšuje obchodné kapacity medzi Slovenskom a Ukrajinou
Foto: ilustračné, GettyImages
23. februára 2024 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Slovenská elektrizačná prenosová sústava podporí tri technické univerzity

Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) podporí tri technické univerzity v rámci svojho nadačného fondu v nadácii Pontis. Vďaka grantovej výzve budú mať študenti možnosť rozvíjať svoje zručnosti v oblasti modelovania prenosu a distribúcie elektriny. Ako informuje SEPS, do grantovej výzvy sa zapojili tri slovenské technické univerzity, každá s dvomi témami.

Hodnotiaca komisia tvorená expertmi na problematiku vybrala štyri témy, ktoré si rozdelia podporu vo výške 85-tisíc eur. Podporená bude jedna téma Slovenskej technickej univerzity v Bratislave i Technickej univerzity v Košiciach. Žilinská univerzita v Žiline uspela dvakrát.

Vnímame potrebu kvalitných mladých ľudí v technických odboroch a aj preto sme radi, že prostredníctvom nadačného fondu môžeme podporiť rozšírenie špecifického vzdelávania na školách a umožniť tak študentom dotyk s modelovaním prenosu a distribúcie elektriny vo vzdelávacom procese,” uviedla hovorkyňa SEPS Sandra Čičová Kotzigová.

Radana Deščíková z Nadácie Pontis doplnila, že ich teší záujem mladých ľudí o oblasť energetiky. Verí tiež, že „v nej nájdu aj príležitosť na sebarealizáciu, keďže ide o dynamický odbor, ktorý ponúka priestor pre rast a neustály rozvoj“.

Prostredníctvom Nadačného fondu SEPS v Nadácii Pontis podporila SEPS od roku 2021 celkovo 17 projektov technických univerzít. Ich celková hodnota bola bezmála 494-tisíc eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.