Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina energia energetika záujem
Foto: ilustračné, GettyImages
16. mája 2023 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenská elektrizačná prenosová sústava má nové vedenie, riaditeľom je Jaroslav Vach

Novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS) sa stal Jaroslav Vach. Vo funkcii nahradil Petra Dovhuna, ktorý sa stal ministrom hospodárstva.

Predstavenstvo SEPS je od 16. mája 2023 v zložení predseda predstavenstva Jaroslav Vach, podpredseda predstavenstva Marián Širanec a členovia predstavenstva Miroslav Janega a Martin Riegel.

Prioritou nového vedenia SEPS je aj naďalej zabezpečovať spoľahlivosť a bezpečnosť prevádzky prenosovej sústavy a pripraviť ju na budúce výzvy. Za kľúčovú považujeme v našej ďalšej práci kontinuitu v naštartovaných procesoch efektívneho a transparentného hospodárenia, ako aj v implementácii najmodernejších technológií, dekarbonizácie a v budovaní kvalitného tímu,“ povedal predseda predstavenstva Vach, ktorý spoločnosť už viedol od 18. apríla 2020 do 16. februára 2021.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.