Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovakia Energy ku koncu septembra s tržbami 13 mil. eur

Alternatívny dodávateľ elektriny a plynu, spoločnosť Slovakia Energy, dosiahol počas prvých deviatich mesiacov tržby na úrovni 13 miliónov eur. Ku koncu septembra tohto roka firma dodávala energie takmer 27 tisíc zákazníkom, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 44 %. V septembri Slovakia Energy rozšírila svoje portfólio zákazníkov na takmer 140 tisíc prevzatím stopercentného podielu vo firme Energetické Centrum. Tento fakt, však vo výsledkoch ešte nebol zahrnutý. „Do konca roka odhadujeme tržby vo výške 33,1 mil. eur. Významný podiel na tom budú mať platby za služby poskytnuté novým zákazníkom bývalého Energetického Centra, ktoré sme prevzali v septembri tohto roka,“ povedal konateľ Slovakia Energy Jiří Písařík.

Slovakia Energy je súčasťou skupiny Bohemia Energy, ktorá by do konca roka mala obsluhovať v Českej republike aj na Slovensku až 700-tisíc zákazníkov. „Máme ambíciu expandovať na nové európske trhy a zvýšiť tak počet zákazníkov v rámci skupiny až na jeden milión. Analyzujeme prípadnú expanziu do Chorvátska, kde existuje jeden dominantný hráč a z alternatívnych dodávateľov je v tomto čase aktívna iba jedna spoločnosť,“ konštatoval.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.