Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetika správa dividendy peniaze energetické firmy
Foto: ilustračné, GettyImages
10. januára 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Slovak Investment Holding a ESCO podpísali úverovú zmluvu vo výške 4 mil. eur

Slovak Investment Holding (SIH) poskytne skupine ESCO Slovensko úver 4 mil. eur. Vytvorí sa tak priestor pre projekty zamerané na zvýšenie energetickej efektívnosti podnikov pri znížení produkcie skleníkových plynov.

SIH považuje rozvoj trhu s energetickými službami za jednu z kľúčových oblastí potrebných na dosiahnutie klimatických cieľov. Poskytnuté úverové prostriedky sú viazané na dlhodobé investície podnikov do energetickej efektívnosti, čo reflektuje aj nastavená splatnosť úveru.

SIH je akciová spoločnosť v 100-percentnom vlastníctve štátu. Jej hlavným poslaním je podpora strategických verejných i súkromných investícií na Slovensku v oblasti infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, kultúrneho a kreatívneho priemyslu, sociálnej ekonomiky a malých a stredných podnikov.

Finančné prostriedky čerpá z Európskych štrukturálnych a investičných fondov. Projekty financuje výlučne návratnou formou a nie grantovým spôsobom.

ESCO Slovensko sa špecializuje na ekonomické a ekologické energetické riešenia pre administratívne, komerčné a obytné areály, priemyselné komplexy, ako aj na riešenia pre obce a mestá. Ponúka komplexné riešenia, od konzultácií a špecifikácii potrieb klienta, cez návrh a realizáciu opatrení, až po následnú správu a servis zariadení.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.