Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energia spotreba setrenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
15. júla 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Slováci vlani spotrebovali o čosi menej tepla ako pred rokom

Tento objem je priamo závislý od klimatických podmienok a úsporných opatrení na strane konečných spotrebiteľov. Minulý rok bol celkovo o približne 3,3 % teplotne studenší ako predchádzajúci rok a táto skutočnosť vyvolala potrebu zvýšenej dodávky tepla na vykurovanie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Do celkovej dodávky tepla je pritom zahrnutá dodávka na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody pre bytové aj nebytové objekty, dodávka na technologickú spotrebu v technologických procesoch a taktiež vlastná spotreba tepla v objektoch spotreby samotných dodávateľov tepla. „Približne polovicu z celkovej dodávky tepla Slováci spotrebovali len na vykurovanie objektov,“ dodal Igaz.

Z celkovej dodávky tepla sa spotrebovalo na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody v bytových objektoch 29,1 %, v nebytových objektoch 28,4 %, na technologické účely 36,2 % tepla a vlastná spotreba tepla u dodávateľov predstavovala 6,3 %. „Teplo zo sústav centrálneho zásobovania teplom sa u nás dodáva približne do 25-tisíc odberných miest pre 13 000 koncových odberateľov po celom Slovensku,“ konštatoval Igaz.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.