Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Skupine ČEZ klesol za 9 mesiacov čistý zisk na 16,6 mld. Kč

Skupina ČEZ dnes predstavila výsledky za tri kvartály tohto roka. Tržby firmy stúpli o 3,5 miliardy na 150,6 miliardy korún. ČEZ potvrdil výhľad čistého zisku očisteného o mimoriadne vplyvy za celý rok 2015 na úrovni 27 miliárd Kč.

Celoročný výhľad výroby elektriny v zdrojoch ČEZ znížila o 5,7 TWh. Dôvodom sú neplánované odstávky blokov jadrovej elektrárne Dukovany, predĺženie odstávky v Temelíne a posun dokončenia výstavby nového zdroja v Ledviciach.

„Vďaka úspešnému programu úspor zahájenému vlani sa nám podarilo medziročne znížiť stále prevádzkové náklady o 1,6 miliardy Kč a darí sa nám tak čiastočne kompenzovať negatívny dopad zníženia objemu výroby elektriny na celoročný výhľad hospodárenia,“ uviedol generálny riaditeľ ČEZ Daniel Beneš.

Oproti polroku firma znížila o 4 miliardy svoj celoročný cieľ prevádzkového zisku EBITDA na 64 miliárd Kč. Za prvé tri štvrťrok mala spoločnosť prevádzkový zisk 48,4 miliardy korún, vlani to za rovnaké obdobie bolo 54,7 miliardy korún. Objem predanej elektriny medziročne vzrástol o 9 %, tepla o 8 % a plynu o 29 %..

ČEZ je najväčšou českou energetickou firmou. Jeho majoritným akcionárom je štát, ktorý drží prostredníctvom ministerstva financií zhruba 70 % akcií.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.