Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE - TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: TASR/AP Photo/Martin Meissner
16. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Skupina RWE vstúpila na slovinský trh s elektrinou

Skupina RWE, ktorá patrí medzi 5 najväčších energetických spoločností v Európe, vstúpila na trh s dodávkou elektriny v Slovinsku. Priemernej slovinskej domácnosti sľubuje úsporu až 100 eur ročne a zníženie spotreby elektriny o 15 %. Do roku 2020 chce firma získať desaťpercentný podiel na tamojšom trhu.

V prvej fáze sa RWE zameria na domácnosti, neskôr by mali nasledovať firemní zákazníci a priemysel. V segmente retailu ponúka najmä jedno, dvoj alebo trojročné kontrakty. Doplnkom sú balíčky energeticky úsporných produktov, akými sú napr. úsporné LED žiarovky. V budúcnosti RWE nevylučuje ani dodávky zemného plynu či realizáciu projektov v oblasti obnoviteľných zdrojov energie.

Expanzia na nové trhy

RWE tak pokračuje v získavaní a rozvoji nových trhov vo východnej Európe. „Vstup na slovinský trh je ďalším krokom pre rozvoj nášho podnikania. Zúročíme naše know-how z celoeurópskeho trhu s energiami, na ktorom RWE obsluhuje 23 miliónov zákazníkov,” uviedol Filip Thon, člen predstavenstva RWE East.

„Cieľom je stať sa významným hráčom na slovinskom energetickom trhu. V našej DNA je zabezpečiť spokojnosť zákazníkov, preto budeme ponúkať slovinským domácnostiam atraktívne, moderné produkty a služby, ktoré im zabezpečia optimalizáciu spotreby energií a nákladov,” skonštatoval.

Skupina RWE je v súčasnosti aktívna na 12 európskych trhov. Na jar vstúpila na energetický trh v Chorvátsku.

RWE na Slovensku

Na Slovensku pôsobí koncern RWE od roku 2003. Podniká v oblasti distribúcie a dodávok elektrickej energie, ako aj predaja zemného plynu. Vlastní 49 % akcií v holdingu Východoslovenskej energetiky, zvyšok patrí štátu. Je tiež stopercentným akcionárom spoločnosti RWE Gas Slovensko, ktorá vznikla v roku 2008, a ponúka dodávky plynu pre domácnosti, firmy a maloodberateľov.

© energia.sk 

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.