Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2010 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Skupina RWE je pripravená na zimu 2010 – 2011

„Vieme garantovať dodávky plynu na celú nadchádzajúcu zimnú sezónu,“ zdôraznil konateľ spoločnosti Miroslav Kulla. Bezpečnosť dodávky spoločnosť zabezpečí aj v prípade, ak by sa zopakovala plynová kríza. V zásobníkoch sa nachádza rezerva na viac ako 30 dní, čím RWE Gas Slovensko spĺňa štandardy bezpečnosti nad rámec stanovený zákonom.

„Zároveň naša materská spoločnosť RWE Transgas už minulý rok dokázala, že vie zabezpečiť reverzný tok z Česka,“ dodal Kulla.

„Všetky naše podzemné zásobníky sú plné a celková skladovacia kapacita vo výške 2,371 miliardy m3 je pripravená splniť požiadavky našich zákazníkov – dodávateľov plynu i obchodníkov,“ uviedol Ľubor Veleba, konateľ najväčšieho prevádzkovateľa podzemných zásobníkov plynu v Česku, spoločnosti RWE Gas Storage.

RWE Gas Storage v rámci ďalšieho rozvoja skladovacích kapacít a posilnenia bezpečnosti dodávok investuje niekoľko miliárd českých korún do rozšírenia podzemných zásobníkov plynu v Třanoviciach a Tvrdoniciach na Morave. Projekt na rozšírenie oboch zásobníkov je tiež medzi 43 vybranými projektmi z oblasti energetiky a plynárenstva, ktoré získali dotáciu v rámci Európskeho energetického programu pre hospodárske oživenie (EEPR).

RWE Gas Slovensko je najväčším konkurenčným dodávateľom zemného plynu na Slovensku. V roku 2010 dodáva viac ako 8 TWh zemného plynu pre vyše 100 firiem zo segmentu veľkých priemyselných zákazníkov. Je súčasťou medzinárodného koncernu RWE, jednej z piatich najväčších európskych energetických spoločností. V roku 2009 dodalo RWE v Európe 8 miliónom zákazníkov 332 TWh zemného plynu. Má uzatvorené dlhodobé kontrakty na dodávku plynu nielen z Ruska, ale aj zo škandinávskej oblasti. Angažuje sa tiež v projekte Nabucco.

RWE Gas Storage spravuje podzemné zásobníky plynu skupiny RWE v Českej republike od mája 2007. Spoločnosť vznikla odčlenením od RWE Transgas.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.