Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Skupina Innogy zvýšila polročný zisk

Zisk pred úrokmi, daňami a odpismi (EBITDA) celej skupiny sa v prvom polroku medziročne zvýšil o dve percentá na 2,4 miliardy eur. Očištený čistý zisk vzrástol o 16 percent na 857 miliónov eur.

Čo sa týka výhľadu skupiny, v ktorej drží 76,8 percenta spoločnosť RWE, v tomto roku firma očakáva rast zisku EBIT o šesť percent na 2,9 miliardy eur.

V Británii firma získala asi 50 000 nových zákazníkov, takže mohla pokročiť v reštrukturalizáciu tamojšej divízie Npower. Innogy zdôraznila, že konkurencia na britskom trhu je stále tvrdá, čo potvrdzujú i výsledky hospodárenia divízie Npower.

Spoločnosť Innogy vznikla v roku 2016 vyčlenením z RWE. Zahŕňa obnoviteľné zdroje energie, energetické siete a maloobchodné aktivity, zatiaľ čo RWE sa sústredí na konvenčné zdroje energie.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.