Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uholná elektráren
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
2. apríla 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Skupina EPH uspela v aukcii na platby za odstavenie uhoľných elektrární

Spoločnosť získa finančné kompenzácie za ukončenie prevádzky čiernouhoľnej elektrárne Mehrum, ktorá má inštalovaný výkon 690 MW a hnedouhoľnej elektrárne Deuben s čistým inštalovaným výkonom 67 MW. Operátorom Deubenu je Mibrag, ktorý je rovnako súčasťou EPH, respektíve jeho dcérskej spoločnosti EP Power Europe.

Spomenuté elektrárne nebudú môcť vyrábať a dodávať elektrinu od 8. októbra 2021. Toto rozhodnutie ešte podlieha preskúmaniu a schváleniu zo strany prevádzkovateľov prenosových sústav a sieťového regulátora.

Tento krok zníži produkciu oxidu uhličitého v portfóliu elektrární EPH približne o 2,5 milióna ton ročne. Údaj vychádza z priemernej produkcie v rokoch 2017 až 2019, ktorá bola použitá ako základ pre podávanie ponúk v aukcii, uvádza sa ďalej v tlačovej správe.

Nemecko v minulom roku súhlasilo, že v rámci úsilia krajiny v boji proti zmene klímy zaplatí spoločnostiam 4,35 miliardy eur za urýchlenie procesu zatvorenia ich uhoľných elektrární. Mnohé z nich využívajú lignit, obzvlášť znečisťujúce uhlie, ktoré sa ťaží v Nemecku.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.