Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť ČEZ ESCO získala majoritu v slovenskej firme e Dome
Foto: archívne, ČEZ
11. augusta 2021 Ostatné od Energia.skSITA

Skupina ČEZ si v prvom polroku neprilepšila, jej zisk medziročne klesol o miliardy českých korún

Česká energetická spoločnosť ČEZ zverejnila štatistiky o svojich ziskoch za prvý polrok tohto roka. Za január až jún dosiahla zisk 1,6 miliardy korún, čím sa medziročne znížil o 13,1 %.

Čistý zisk po očistení bol za polrok 11,3 miliardy korún, čo bol medziročný pokles o 5,1 miliardy korún.

Ako dôvod, že si firma pohoršila, uvádza zhoršenie strednodobých trhových podmienok pre uhoľnú energetiku, ktoré sa týkajú klimatických cieľov Európskej únie. Zisku firmy nepomohlo ani to, že Uhoľná komisia ČR odporúča ukončiť spaľovanie uhlia najneskôr do roku 2038.

Klesla trhová hodnota podniku Severočeské doly a skupina ČEZ vytvorila opravnú položku k dlhodobému majetku tejto ťažobnej firmy v objeme 8,7 miliardy korún.

ČEZ zvýšila výrobu z bezemisných obnoviteľných zdrojov o 9 percent. Za celý rok očakáva zisk 58 až 60 milárd korún a čisté zisky po očistení o mimoriane vplyvy 18 až 20 miliárd korún.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.