Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skrachovanému dodávateľovi Slovakia Energy hrozí pokuta do 100 tisíc eur
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
15. októbra 2021 Ostatné od Energia.skSITA

Skrachovanému dodávateľovi Slovakia Energy hrozí pokuta do 100-tisíc eur

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) už začal preverovať, či spomínaný dodávateľ energií postupuje pri aktuálnom vyúčtovaní voči svojím zákazníkom korektne.

Ak sa ukáže že nie, úrad zasiahne a bude spoločnosť sankcionovať,“ informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Kontrola spoločnosti

Inšpektori z regulačného úradu kontrolujú v Slovakia Energy dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov a vydaných rozhodnutí a overujú správnosť a pravdivosť dokladov.

Zámerom kontroly je dohliadať a overiť si, či regulovaný subjekt Slovakia Energy pri zúčtovaní a vysporiadaní preddavkových platieb, záloh a vyúčtovania, postupuje voči odberateľom korektne a v súlade s platnými pravidlami a rozhodnutiami úradu. Ak sa ukáže že nie, úrad zasiahne a bude spoločnosť sankcionovať,“ povedal predseda ÚRSO Andrej Juris.

Spoločnosť Slovakia Energy

Koncom septembra skrachoval na Slovensku jeden z najväčších alternatívnych dodávateľov energií, spoločnosť Slovakia Energy. Tá pri dodávkach elektriny ovládala šesťpercentný podiel trhu v kategórii domácnosti a štvorpercentný trhový podiel pri malých podnikoch.

Pri dodávkach plynu ovládala spoločnosť celkovo dvojpercentný trhový podiel. Na Slovensku získala počas trinástich rokov necelých 308-tisíc zákazníkov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.