Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
wfes2012-sultan a skotsky minister
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Dr Sultan Al Jaber a škótsky prvý minister Alex Salmond na svetovom kongrese WFES 2012. Zdroj: WFES 2012
18. januára 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Škótsko a Masdar budú spolupracovať na rozvoji OZE

Prvý minister Škótska Alex Salmond a  sultán Ahmed Al Jaber, generálny riaditeľ spoločnosti Masdar, podpísali dohodu o spolupráci vo využívaní OZE v Masdare. Cieľom akčného plánu je vytvoriť komplexný programu využitia energie z obnoviteľných zdrojov. Zameriava sa na možnosti rozvoja v tejto oblasti, investícií do projektov s nízkymi emisiami uhlíka, technickú spoluprácu, vytváranie vhodných politík a aplikovanie osvedčených postupov.

Foto: Dr Sultan Al Jaber a škótsky prvý minister Alex Salmond pri podpise zmluvy (Zdroj: WFES 2012)

Výskumu čistých technológií sa v Spojených arabských emirátoch venuje Masdarský inštitút pre vedu a techniku „Škótsko a Masdar chcú zvýšiť univerzitný výskum v rámci OZE. V Škótsku ho budeme koordinovať prostredníctvom partnerstiev s firmami z oblasti energetických technológií. Do spolupráce za zapoja naše univerzity, ale i ďalšie výskumné organizácie,“ uviedol škótsky premiér.

„Vzájomná dohoda poskytne možnosti rozvoja pre oboch partnerov. Tiež nám umožní úzko spolupracovať, vymieňať si skúsenosti, pomôcť presadzovať a podporovať alternatívne zdroje energie na globálnej úrovni, pretože svet čelí problému zmeny klímy, “ dodal Salmond.

Sultán Al Jaber, generálny riaditeľ spoločnosti Masdar, očakáva, že spolupráca povedie k tvorbe nových progresívnejších technológií využitia OZE, predovšetkým veternej a solárnej energie.

The World Future Energy Summit 2012 prebieha 16. – 19. januára 2012 v Národnom výstavisku v Abu Dhabi (ADNEC).

Mediálnym partnerom svetového kongresu World Future Energy Summit 2012 je i slovenský portál energia.sk.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.