Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. augusta 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Skončila sa odstávka na 3. bloku atómovej elektrárne Bohunice V2

„Generálna oprava, ktorá bola treťou v tohtoročnom pláne slovenských atómových elektrární, trvala necelých 21 dní a bola ukončená prifázovaním prvého turbogenerátora. Okrem čiastočnej výmeny paliva v reaktore boli vykonané aj štandardné údržbové práce na zariadeniach 3. bloku elektrárne,“ informovala hovorkyňa SE Janka Burdová.

Pripomenula zároveň, že generálne opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a realizujú sa ako dlhodobo plánovaný proces. „Všetky činnosti boli vykonané v súlade s najvyššími bezpečnostnými opatreniami,“ dodala.

Slovenské elektrárne, a. s., sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 5374 pracovníkov.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.